Rok 2017

01.01.2017

Nabożeństwami w Kościele Marii Panny w Legnicy oraz w kaplicy w Głogowie zainaugurowaliśmy rok 2017.

06.01.2017

W Święto Epifanii tradycyjnie wzięliśmy udział w ekumenicznym kolędowaniu w Kościele Pokoju w Jaworze.

12.01.2017

W Głogowie odbyło się pierwsze w Nowym Roku posiedzenie Rady Parafialnej.

15.01.2017

W 2. Niedzielę po Epifanii bezpośrednio po nabożeństwie w Legnicy odbyło się Sprawozdawcze Zgromadzenie Parafialne, mające na celu zatwierdzenie sprawozdania finansowego parafii za rok 2016 oraz przyjęcie preliminarza budżetowego na rok 2017. Ponadto dyskutowano o bieżących sprawach parafii.

15.01.2017

Tego samego dnia w godzinach wieczornych nasza parafia tradycyjnie włączyła się w coroczną akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przed Kościołem Marii Panny odbyło się zakończenie zbiórki oraz tradycyjne "światełko do nieba", które uwiecznione zostało na fotografiach z kościelnych wież.

18.01.2017

Na Cmentarzu Komunalnym w Głogowie odbył się pogrzeb śp. Alfonsa Podolskiego, który zmarł w wieku 83 lat. Zmarły pozostawił po sobie w smutku pogrążonych: żonę, dwóch synów, dwie synowe, dwie córki, siedmioro wnuków, troje prawnuków oraz dwie siostry z rodzinami.

21.01.2017

Ponad trzydziestoosobowa Grupa Miłośników Turystki z Dolnego Śląska jako pierwsza w Nowym Roku odwiedziła Kościół Marii Panny i podziwiała panoramę Legnicy z kościelnej wieży.

25.01.2017

W Kościele Marii Panny odbyło się nabożeństwo ekumeniczne w ramach corocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Było to pierwsze tego typu nabożeństwo od wielu lat w naszym kościele. W nabożeństwie udział wzięli przedstawiciele legnickich kościołów chrześcijańskich. Kazanie wygłosił zwierzchnik Diecezji Wrocławskiej naszego Kościoła, ks. bp Waldemar Pytel, a słowa pozdrowienia do zgromadzonych skierowali kolejno: w imieniu kościoła rzymskokatolickiego, ks. bp prof. dr hab. Zbigniew Kiernikowski - Biskup Legnicki, w imieniu kościoła greckokatolickiego, ks. Mirosław Drapała - proboszcz parafii Zaśnięcia NMP w Legnicy oraz w imieniu kościoła prawosławnego, k. Lubomir Worchacz - proboszcz parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Legnicy. W nabożeństwie wzięło udział ponad 100 osób (zdjęcia w Galerii).

28.01.2017

W Kościele św. Jana Bosko w Lubinie odbyło się nabożeństwo ekumeniczne w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Było to drugie w historii nabożeństwo, w którym udział wzięli duchowni oraz wierni kościołów chrześcijańskich z Lubina. Kazanie wygłosił ks. Bogdan Ogrodnik z parafii greckokatolickiej w Lubinie, a nabożeństwo wspólnie poprowadzili: ks. Stanisław Gorczakowski - proboszcz miejscowej parafii rzymskokatolickiej, ks. Krzysztof Krzyżanowski z kościoła rzymskokatolickiego, ks. Bogdan Repeła z parafii prawosławnej w Lubinie oraz ks. Jerzy Gansel z parafii ewangelickiej w Legnicy.

09.02.2017

W ramach cotygodniowych spotkań Duszpasterstwa Ludzi Pracy 90 w Legnicy odbył się wykład zatytułowany: "Ewangelicy w Legnicy w dobie 500- lecia Reformacji". Była to z całą pewnością kolejna okazja, by w dobie tegorocznego Jubileuszu zaprezentować dziedzictwo i wkład kościoła ewangelickiego w dzieje Śląska i Legnicy. W spotkaniu udział wzięło ponad 30 osób. Wykład poprowadził ks. Jerzy Gansel.

26.02.2017

W Niedzielę Przedpostną Estomihi podczas nabożeństwa w Głogowie świętowaliśmy dwa piękne Jubileusze. Nasz parafianin, pan Franciszek Jurgas obchodził Jubileusz 10- lecia służby polegającej na przygotowywaniu oprawy muzycznej nabożeństw w Głogowie. Z racji tego, że nie ma w Głogowie organisty, akompaniament odtwarzany jest za pomocą komputera. Od lat w tę służbę mocno zaangażowany jest nasz parafianin. Nabożeństwo w ostatnią Niedzielę lutego było świetną okazją by za ten czas mu podziękować. Drugi Jubileusz związany był z naszą parafianką, Emmą Podolską, która obchodziła swoje 80 Urodziny. Naszym Jubilatom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa.

01.03.2017

Na cmentarzu komunalnym w Legnicy odbył się pogrzeb śp. Zbigniewa Sydor, który zmarł w miniony piątek 24 lutego w Legnicy, przeżywszy 60 lat. Zmarły pozostawił po sobie w smutku pogrążonych: żonę, dwie córki, zięcia, troje wnucząt oraz dalszą rodzinę i współdomowników wiary.

TYGODNIOWE NABOŻEŃSTWA PASYJNE

Serdecznie zapraszamy na tygodniowe nabożeństwa pasyjne w Kościele Marii Panny. Nabożeństwa odbywać się będą w kaplicy bocznej kościoła

w Środę Popielcową, 1 marca o godz. 17.00

oraz w każdy czwartek o godz. 17.00